Меню

Новости

НАЦЫЯНАЛЬНАЯ ТЭАТРАЛЬНАЯ ПРЭМІЯ

V Рэспубліканскі конкурс тэатральнага мастацтва

Где:

Когда: 19:00

З 1 кастрычніка па 21 снежня ў Мінску пройдзе V Рэспубліканскі конкурс тэатральнага мастацтва «Нацыянальная тэатральная прэмія». 21 снежня а 19:00 на галоўнай сцэне Купалаўскага тэатра адбудзецца ўрачыстая цырымонія ўзнагароджання пераможцаў.

Арганізатары Рэспубліканскага конкурсу тэатральнага мастацтва «Нацыянальная тэатральная прэмія»: Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь і Мінскі гарадскі выканаўчы камітэт. Выканаўчай дырэкцыяй конкурсу з’яўляецца Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы.

Квіткі на спектаклі можна набыць ў касах тэатраў і на сайце kupalauski.by.

Намінацыі і спіс намінантаў глядзіце тут.

Графік паказаў спектаклей:

ВЕРАСЕНЬ

23 ВЕРАСНЯ, 17:00 — ДАРОЖКА МАЯ… (Брэсцкі акадэмічны тэатр драмы імя Ленінскага камсамола Беларусі / ПАВОДЛЕ ТВОРАЎ СУЧАСНЫХ БЕЛАРУСКІХ АЎТАРАЎ)
23 ВЕРАСНЯ, 19:00 — ЛІПЕНЬ (Магілёўскі абласны драматычны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)

КАСТРЫЧНІК

2 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — ОР І ОРА (Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

5 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — ТРЫСТАН І ІЗОЛЬДА (Беларускі дзяржаўны акадэмічны музычны тэатр / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

8 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — КАХАННЕ І СМЕРЦЬ (Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

17 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — БЕТОН (Рэспубліканскі тэатр беларускай драматургіі / ТЭАТР ДРАМЫ, ЭКСПЕРЫМЕНТАЛЬНЫ ТЭАТР)

19 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — ТРЫ СЯСТРЫ (Драматычны тэатр Беларускай Арміі / ТЭАТР ДРАМЫ)

21 КАСТРЫЧНІКА, 11:00 — ЛЯТУЧЫ КАРАБЕЛЬ (Беларускі дзяржаўны акадэмічны музычны тэатр / ДЛЯ ДЗЯЦЕЙ І ЮНАЦТВА)
21 КАСТРЫЧНІКА, 18:00 — ВЯСЁЛАЯ ЎДАВА (Беларускі дзяржаўны акадэмічны музычны тэатр / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)
21 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — 451 ПА ФАРЭНГЕЙЦЕ (Гродзенскі абласны драматычны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)

23 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — ОПІУМ (Цэнтр візуальных і выканальніцкіх мастацтваў «АРТ Карпарэйшн» / ТЭАТР ДРАМЫ, ПАВОДЛЕ ТВОРАЎ СУЧАСНЫХ БЕЛАРУСКІХ АЎТАРАЎ)

24 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — РАДЗІВА «ПРУДОК» (Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы / ТЭАТР ДРАМЫ, ПАВОДЛЕ ТВОРАЎ СУЧАСНЫХ БЕЛАРУСКІХ АЎТАРАЎ)

26 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — РЭВІЗОР (Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы / ТЭАТР ДРАМЫ)

28 КАСТРЫЧНІКА, 19:00 — ПАДВОДНІКІ (Нацыянальны акадэмічны драматычны тэатр імя Максіма Горкага / ТЭАТР ДРАМЫ)

ЛІСТАПАД

1 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ЗАПАЛКІ (Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы Камерная сцэна / ТЭАТР ДРАМЫ)

2 ЛІСТАПАДА, 19:00 — СІНДРОМ МЕДЭІ (Рэспубліканскі тэатр беларускай драматургіі / ТЭАТР ДРАМЫ)

6 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ВАЎКІ І АВЕЧКІ (Тэатр-студыя кінаакцёра Нацыянальнай кінастудыі «Беларусьфільм» / ТЭАТР ДРАМЫ)

8 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ЗЯМЛЯ ЭЛЬЗЫ (Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы Камерная сцэна / ТЭАТР ДРАМЫ)

9 ЛІСТАПАДА, 19:00 — АБЯЦАННЕ НА СВІТАНКУ (Гродзенскі абласны тэатр лялек / ТЭАТР ЛЯЛЕК)

10 ЛІСТАПАДА, 11:00 і 14:00 — ШАША З ЛЕВАГА ЧАРАВІКА (Гомельскі дзяржаўны тэатр лялек / ДЛЯ ДЗЯЦЕЙ І ЮНАЦТВА)

11 ЛІСТАПАДА, 11:00 і 14:00 — ПЛІХ І ПЛЮХ (Гомельскі дзяржаўны тэатр лялек / ТЭАТР ЛЯЛЕК)
11 ЛІСТАПАДА, 19:00 — КАР’ЕРА ДОКТАРА РАУСА (Рэспубліканскі тэатр беларускай драматургіі / ТЭАТР ДРАМЫ)

12 ЛІСТАПАДА, 19:00 — СІНЯЯ-СІНЯЯ (Магілёўскі абласны тэатр лялек / ТЭАТР ЛЯЛЕК)
12 ЛІСТАПАДА, 19:00 — НЕДАЛЁКА АД НОРМЫ (Тэатр Генадзя Гладкова «Тэрыторыя мюзікла» / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

13 ЛІСТАПАДА, 16:00 — ПА ШЧУПАКОВЫМ ЗАГАДЗЕ (Палескі драматычны тэатр, г. Пінск / ДЛЯ ДЗЯЦЕЙ І ЮНАЦТВА)

14 ЛІСТАПАДА, 19:00 — СЁСТРЫ ГРАЙІ (Мінскі абласны тэатр лялек «Батлейка» / ТЭАТР ЛЯЛЕК, ЭКСПЕРЫМЕНТАЛЬНЫ ТЭАТР)
14 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ЧАС СЭКАНД ХЭНД (Мінскі абласны драматычны тэатр / ПАВОДЛЕ ТВОРАЎ СУЧАСНЫХ БЕЛАРУСКІХ АЎТАРАЎ)

15 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ЧАЛАВЕК З ПАДОЛЬСКА (Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)

16 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ДЭКАДАНС / АРЫГАМІ (Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр / ЭКСПЕРЫМЕНТАЛЬНЫ ТЭАТР)

17 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ВЕРАНІКА ВЫРАШАЕ ПАМЕРЦІ (Камерны Драматычны Тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)
17 ЛІСТАПАДА, 18:00 — ДЗЕЦІ ВАНЮШЫНА (Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)

18 ЛІСТАПАДА, 11:00 — СТАРАЯ ЧАРОЎНАЯ КАЗКА (Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр / ДЛЯ ДЗЯЦЕЙ І ЮНАЦТВА)

20 ЛІСТАПАДА, 19:00 — КРОПКІ НА ЧАСАВАЙ ВОСІ (Магілёўскі абласны тэатр драмы і камедыі імя В.І. Дуніна-Марцінкевіча, г. Бабруйск / ТЭАТР ДРАМЫ, ПАВОДЛЕ ТВОРАЎ СУЧАСНЫХ БЕЛАРУСКІХ АЎТАРАЎ)
20 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ЖАРСЦІ ПА ЦІЛЮ (Тэатр Генадзя Гладкова «Тэрыторыя мюзікла» / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

21 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ЖАНЧЫНА МОРА (Магілёўскі абласны драматычны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)

22 ЛІСТАПАДА, 19:00 — СКАРЫНА (Магілёўскі абласны драматычны тэатр, ПАВОДЛЕ ТВОРАЎ СУЧАСНЫХ БЕЛАРУСКІХ АЎТАРАЎ)
22 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ПАНСІЁН BELVEDERЕ (Беларускі дзяржаўны тэатр лялек / ТЭАТР ЛЯЛЕК)

23 ЛІСТАПАДА, 14:00 — ПА ШЧУПАКОВЫМ ЗАГАДЗЕ (Магілёўскі абласны драматычны тэатр / ДЛЯ ДЗЯЦЕЙ І ЮНАЦТВА)
23 ЛІСТАПАДА, 19:00 — НОВАЯ ЗЯМЛЯ (Брэсцкі тэатр лялек / ТЭАТР ЛЯЛЕК)
23 ЛІСТАПАДА, 19:00 — ВАША СЯСТРА І ПАЛОННІЦА (Гомельскі абласны драматычны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)
23 ЛІСТАПАДА, 14:00 — КАЛЯДНАЯ ГІСТОРЫЯ (Беларускі дзяржаўны тэатр лялек / ТЭАТР ЛЯЛЕК, ДЛЯ ДЗЯЦЕЙ І ЮНАЦТВА)
23 ЛІСТАПАДА, 19:00 — СМЕХ У ЦЕМРЫ (Магілёўскі абласны драматычны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)

СНЕЖАНЬ

10 СНЕЖНЯ, 19:00 — ЛЯЦЕЛІ АРЭЛІ (Гомельскі гарадскі маладзёжны тэатр / ПАВОДЛЕ ТВОРАЎ СУЧАСНЫХ БЕЛАРУСКІХ АЎТАРАЎ)

11 СНЕЖНЯ, 19:00 — OEDIPUS (Гомельскі гарадскі маладзёжны тэатр / ЭКСПЕРЫМЕНТАЛЬНЫ ТЭАТР)

12 СНЕЖНЯ, 19:00 — МЕТАД (Гомельскі гарадскі маладзёжны тэатр / ТЭАТР ДРАМЫ)

13 СНЕЖНЯ, 19:00 — ВІШНЁВЫ САД (Беларускі дзяржаўны акадэмічны музычны тэатр / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

15 СНЕЖНЯ, 19:00 — ШЛЮБНАЯ ДАМОВА (Тэатральны праект «ТрыТфармаТ» / ТЭАТР ДРАМЫ)

16 СНЕЖНЯ, 18:00 — ТОСКА (Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

17 СНЕЖНЯ, 19:00 — БАГЕМА (Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь / МУЗЫЧНЫ ТЭАТР)

21 СНЕЖНЯ, 19:00 — УРАЧЫСТАЯ ЦЫРЫМОНІЯ ЎЗНАГАРОДЖАННЯ ПЕРАМОЖЦАЎ (на сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы)

Top